Ultrasonogrāfija galvas un kakla asinsvadiem

Sākums / Ultrasonogrāfija galvas un kakla asinsvadiem

GK NEIROKLĪNIKA pacientiem piedāvā veikt galvas un kakla asinsvadu dupleks skenēšanu jeb doplerogrāfijas (DUPLEX) izmeklējumu, nodrošinot mūsdienīgas un attīstītas tehnoloģijas priekšrocības.
Izmeklējam galvas un kakla asinsvadus ar pasaulē atzītu un modernu metodi – trīsdimensiju krāsu kodētu ultraskaņas skenēšanu. Izmeklējumus veic augsti kvalificēti neirologi. Vienlaicīgi ar izmeklēšanu iespējams saņemt neirologa konsultāciju insulta profilakses jautājumos.

Ultrasonogrāfija galvas un kakla asinsvadiem

Doplerogrāfija jeb ultrasonogrāfija ir asinsvadu izmeklēšana ar ultraskaņu, kuras laikā ar ultrasonogrāfijas iekārtu iegūst asinsvadu attēlus, reģistrē asins plūsmas virzienu un ātrumu. Izmeklējums ļauj noteikt asinsvados radušās pārmaiņas un izvērtēt pacienta ārstēšanas rezultātus. Ar izmeklējuma palīdzību ārstam ir iespēja izmeklēt galvas un kakla asinsvadus, precīzi nosakot asinsrites traucējumus un to pakāpi.
Galvas un kakla asinsvadu ultasonogrāfija ar krāsu kodētu doplerogrāfiju ir neinvazīva un nesāpīga metode, ar kuras palīdzību var izvērtēt asinsvadu stāvokli –
dažādas iedzimtas attīstības īpatnības (maza diametra asinsvadi, asinsvadu izlocījumi, cilpas, papildus asinsvadu sazarojumi) un dzīves laikā iegūtas asinsvadu izmaiņas (artēriju sieniņas sabiezējumu, aterosklerotiskas pangas, aterosklerotiskus asinsvadu sašaurinājumus vai asinsvada slēgumu).
Iepriekšminētās, dzīves laikā iegūtās, izmaiņas paaugstina insulta iespējamību, tādēļ svarīgi tās agrīni diagnosticēt un ārstēt (kardiologa, neirologa, ģimenes ārsta vai asinsvadu ķirurga uzraudzībā).
Aparatūra rāda ne tikai izmeklējamo struktūru anatomiskos attēlus, bet reģistrē arī asins plūsmas virzienu un ātrumu, ļaujot spriest par slimību izraisītām pārmaiņām asinsvados un to funkcionālo stāvokli.

Ultrasonogrāfijas izmeklējumu ieteicams veikt, ja ir sūdzības:
– par galvassāpēm,
– reiboni,
– troksni galvā vai ausīs,
– asinsspiediena svārstībām,
– samaņas zudumu,
– ģīboni,
– kā arī pacientiem, kas pārcietuši insultu,
– galvas un kakla traumu gadījumā,
– mugurkaula kakla daļas spondilozes gadījumā,
– paaugstināta holesterīna gadījumā,
– ja ir aizdomas par aterosklerozi vai vielmaiņas traucējumiem.

Būtiski saprast, ka pilnvērtīgai galvas smadzeņu asinsrites novērtēšanai nepieciešama gan kakla, gan galvas asinsvadu izmeklēšana.
Bieži vien būtiskas izmaiņas atrod tieši kakla asinsvados, kuri tālāk sazarojas un apasiņo galvas smadzenes.

Iespējams, ka izmeklējuma laikā tiek atrastas izmaiņas, kuras prasa tālāku un padziļinātu izmeklēšanu pielietojot tā sauktās angiogrāfijas metodes (CTA, MRA, DSA). Šo izmeklējumu gadījumā tiek pielietota kontrastviela un rentgena starojums vai magnētiskais lauks.

Ultrasonogrāfijas jeb doplerogrāfijas izmeklēšanas metodei nav ierobežojumu un kontrindikāciju.
Pacientam tā ir absolūti nesāpīga un nekaitīga, jo nav saistīta ar jonizējošo starojumu, tāpēc izmeklējumu var veikt neierobežotā skaitā un jebkurā vecumā, arī grūtniecības periodā.

Pieteikties izmeklējumam varat, rakstot e – pastu: info@gkneiroklīnika.lv, mājaslapā www.gkneiroklinika.lv, zvanot pa tālr. +371 67 745 557; 67 745 111 vai +371 20 628 977.

Ultrasonogrāfija galvas un kakla asinsvadiem
5 (100%) 3 votes