Transkutānā nervu stimulācija

Sākums / Transkutānā nervu stimulācija

GK Neiroklīnikā ir pieejamas divas procedūras, kas var mazināt sāpes un uzlabot muskuļu spēku –

Transkutānā elektroneirostimulācija (TENS) un Neiromuskuluārā elektrostimulācija (NMES) .

TENS ir uzrādījusi labus rezultātus dažādu cēloņu akūtu un hronisku sāpju mazināšanā ( muguras sāpes, savilkti muskuļi, artrīts, muskuļu sāpju radītas galvassāpes).

Augstas frekvences TENS aktivizē sāpes nomācošos nervu sistēmas mehānismus.

Procedūras laikā virs vai tuvu sāpīgajam reģionam uz ādas tiek novietoti elektrodi, kuri stimulē sāpju signālu bloķēšanu, lai tie nenokļūst līdz smadzenēm un sāpes netiek uztvertas. Zemas frekvences TENS stimulē endorfīnu – ķermeņa dabisko pretsāpju līdzekļu – izdalīšanos, tādā veidā mazinot sāpes.

Jāņem vērā, ka TENS neārstē sāpju cēloni! TENS nedrīkst pielietot, ja pacientam ir kardiostimulators, un grūtniecēm pirmajā trimestrī (līdz 12. nedēļai).

NMES var tikt pielietota gan rehabilitācijai, gan treniņu gaitā. Elektrostimulācijas mērķis ir sasniegt muskuļa kontrakciju vai vibrāciju. Normālu muskuļu aktivitāti kontrolē centrālā un perifērā nervu sistēma, kas nosūta uz muskuļiem signālus. NMES darbojas līdzīgi, impulsu muskuļiem pārraidot no elektrodiem, kas piestiprināti ādai. Impulsi stimulē nervu sūtīt signālu izvēlētajiem muskuļiem un notiek atbildes reakcija – muskulis saraujas.

Neiromuskulāro elektrostimulāciju var izmantot visiem ķermeņa muskuļiem, lai atgūtos pēc operācijām, traumām, uzlabotu kustīgumu. To var lieliski pielietot arī kā papildus paņēmienu rehabilitācijā pēc insultiem.

Ja uzskatāt, ka TENS vai NMES Jums varētu būt noderīgs, dodieties pie fizioterapeita uz konsultāciju un kopā noskaidrosiet Jums piemērotākās iespējas!

Transkutānā nervu stimulācija
5 (100%) 1 vote