Holtera EKG monitorēšana

Sākums / Pakalpojumi / Holtera EKG monitorēšana

Asinsspiediena Holtera monitorēšana

Holtera monitorēšana – elektrokardiogrammas pieraksts diennakts garumā. Pacientam uz krūšu kurvja tiek izvietoti vienreiz lietojamie elektrodi. Pie tiem pievieno nelielu pārnēsājamu nolasīšanas ierīci – kardioreģistratoru, kas tiek piestiprināts pie jostas (vai citur). Kardioreģistrators ir ļoti mazs, viegls un ir ērti “paslēpjams” zem apģērba un nav redzams. Izmeklējums notiek ambulatori (Holtera monitorēšana), pacients turpina savu ierasto dzīves ritmu, nemainot ikdienas slodzi. Izmeklējuma laikā mēs rekomendējam pildīt dienasgrāmatu, kur atzīmē savu pašsajūtu, ieraksta sūdzības izmeklēšanas laikā, savas aktivitātes, atzīmē lietotos medikamentus. Pēc diennakts ierīce tiek noņemta un ārsts veic detalizētu EKG diennakts ieraksta analīzi. Šī metode ir komfortabla pacientam, nesāpīga un veselībai pilnīgi nekaitīga.

Holtera monitorēšana Rīgā, Brīvības gatvē 410 – Pieraksties mūsu klīnikā – GK Neiroklīnika

Asinsspiediena Holtera monitorēšana

Holtera monitorēšana Rīgā

Asinsspiediena Holtera monitorēšana metode palīdz ārstam, analizējot iegūtos datus, noteikt gan sirdsdarbības ritma traucējumus, gan sirds muskuļa trofikas izmaiņas un to cēloņus – 24 stundu laikā (vai arī ilgāk – līdz pat 7 dienām) pierakstot elektrokardiogrammu. Iespējams precizēt aritmijas veidu, cik biežas ir ritma traucējumu epizodes un kāds ir to ilgums. Izmeklējumu veic pacientiem ar aizdomām par sirds ritma traucējumiem vai citām sirds saslimšanām.

Metodi izmanto gan gados jauniem pacientiem, kuriem mēdz būt sūdzības par periodiski ātru pulsu, sportistiem, gan arī gados vecākiem pacientiem ar sirds slimību vēsturi (palīdz noteikt stenokardijas gadījumus, kā arī vienlaikus atklāt asimptomātiskās išēmijas epizodes). Šis izmeklējums tiek izdarīts arī tad, ja pacientam mēdz būt galvas reiboņi, lēns pulss, “mirgošana” acu priekšā, vājums no rītiem, vai pastiprināta nogurdināmība dienas laikā, ģīboņi, periodiskas vai pastāvīgas sāpes sirds rajonā, elpas trūkums, sirds pārsitieni fiziskas vai emocionālas slodzes laikā.

Asinsspiediena holtera monitorēšana pie profesionāliem speciālistiem – GK Neiroklīnika.

Holtera EKG monitorēšana
4.9 (98.42%) 38 votes