Galvassāpju kabinets

Sākums / Pakalpojumi / Galvassāpju kabinets

GK Neiroklīnika Galvassāpju kabinets

GK Neiroklīnikas Galvassāpju kabinets ir viens no nedaudzajiem specializētajiem galvassāpju kabinetiem Latvijā.

Tajā tiek piedāvāta galvassāpju daudzpusīga aprūpe pieredzējušu neirologu, fizioterapeitu.

Pacientam tiek sastādīts multidisciplinārs ārstēšanas plāns, rekomendējot individuāli piemērotas dzīvesveida pārmaiņas, aktivitātes un medikamentozo terapiju. Nepeiciešamības gadījumā tiek veikta sāpju punktu (trigerpunktu) medikamentozas blokādes, trigeminālu neiromodulāciju ar ierīci Cefaly ® un īpašos, hroniskas migrēnas ārstēšanas gadījumos – Onabotulīna toksīna blokādes.

GK Neiroklīnikas Galvassāpju kabineta ārstiem patiešām rūp jūsu labsajūta, pārliecinieties par to paši!

Kas ir galvassāpes?

Galvassāpes rodas galvā vai mugurkaulāja kakla daļā. Sāpes rodas audos un struktūrās, kas apņem mugurkaulāja kakla daļu, galvaskausu vai galvas smadzenes. Ne galvas ne muguras smadzenēm nav nervu, kas izraisa sāpju sajūtu, tāpēc “sāp” audi, kas ieskauj galvaskausa kaulus un muskuļus, deguna blakusdobumus, acis, ausis, kā arī audi, kas pārklāj smadzeņu un mugurkaula virsmu, artērijas, vēnas un nervus; visas šīs galvas un kakla struktūras var iekaist un izraisīt galvassāpes. Galvassāpes var būt asas, trulas, pulsējošas, vienmērīgas, vieglas vai intensīvas.

Katram cilvēkam kaut vienu reizi dzīvē ir sāpējusi galva – pie saaukstēšanās, paaugstinātas temperatūras, pēc negulētas nakts, pastiprināta stresa apstākļos vai bez īpaša iemesla.

Pamatā izšķir primāras un sekundāras galvassāpes.

Primāras galvassāpes ir tādas galvassāpes, kurām nav īpaša izskaidrojoša un ārstējama iemesla, piemēram, migrēna, saspringuma tipa galvassāpes, kūlīšu tipa galvassāpes, bet sekundāras galvassāpes ir tādas galvassāpes, kuru pamatā ir cita – ārstējama, vai pārejoša saslimšana, piemēram, gripa ar paaugstinātu temperatūru, deguna gļotādas iekaisums, acu iekaisums, galvas asinsvadu iekaisums vai zobu iekaisums. Mūsdienās ārstējamas ir ne tikai “sekundāras” galvassāpes – kad ārstē īpašo galvassāpju cēloni, bet ārstēt var arī “primāras” galvassāpes – tās galvassāpes, kurām nav īpaša izskaidrojoša iemesla.

Ja jums sāp galva, un tas traucē jūsu ikdienu, tad nepieņemiet to, bet nāciet uz GK Neiroklīnika, mēs jums palīdzēsim!

Mēs pārliecināsimies, ka jūs zināsiet kā kontrolēt savas galvassāpes!

Ārstēšanas metodes

Visa pamatā ir vispārēja neiroloģiskā stāvokļa novērtēšana, kas ārstam sniedz ieskatu par iespējamiem galvassāpju cēloņiem un vēlamajām ārstēšanās iespējām:

*Jums piemērotu medikamentu terapiju.

Individualizētas medikamentu ārstēšanas ieteikumi tiek sniegti pamatojoties uz diagnozi, iepriekšēju medikamentu lietošanas pieredzi, kā arī ņemot vērā Eiropas sāpju federācijas (European Pain Federation EFIC) ieteikumus un galvassāpju speciālista klīnisko pieredzi.

* Fizioterapija

GK Neiroklīnika galvassāpju vienības fizioterapeits jums nozīmēs fizioterapiju, kas ļaus pilnveidot jūsu pašsajūtu un līdzsvarot ķermeņa kustības. Mūsu fizioterapeits sniegs tieši jums piemērotu ārstniecisko vingrojumu kompleksu.

* Medikamentu atkarīgu galvassāpju terapija, jeb detoksifikācija

Piedāvājam saņemt īpašas medikamentu infūzijas medikamentu atkarīgu galvassāpju ārstēšanai.

Galvassāpju dienasgrāmata

Galvassāpju dienasgrāmata_RU

Galvassāpju dienasgrāmata_ENG

Galvassāpju kabinets
4.3 (86.67%) 3 votes