Autonomās (veģetatīvās) nervu sistēmas testēšana

Sākums / Pakalpojumi / Autonomās (veģetatīvās) nervu sistēmas testēšana

Autonomās (veģetatīvās) nervu sistēmas testēšana

Autonomā jeb veģetatīvā nervu sistēma ir svarīga centrālās un perifērās nervu sistēmas daļa, kas nodrošina iekšējo orgānu darbību saskaņā ar mainīgiem iekšējās un ārējas vides apstākļiem. Tā regulē jūsu organisma reakcijas, sagatavojot organismu fiziskai slodzei vai stresa situācijām, mobilizējot orgānu sistēmas (palielinot asinsspiedienu, paātrinot sirdsdarbību un elpošanu, pastiprinot svīšanu utt). Atpūtos brīžos savukārt relaksē organismu, ļaujot atjaunot enerģiju (sirdsdarbība palēninās, spiediens normalizējas utt). Tātad, autonomā nervu sistēma regulē sirds darbību, asinsspiedienu, elpošanu, svīšanu, gremošanu, zīlīšu reakcijas, endokrīno orgānu, urināciju/defekāciju un seksuālo funkciju.

Autonomās nervu sistēmas testēšana

Autonomo nervu sistēmu iedala simpātiskajā un parasimpātiskajā nervu sistēmā. Tā darbojas autonomi un nav pakļauta cilvēka gribai, tomēr daļēji tās darbību ietekmē centrālā nervu sistēma (galvas smadzenes).

Autonomās nervu sistēmas pareiza darbība ir ļoti svarīga jūsu labai pašsajūtai. Tās funkciju izvērtēšana ir būtiska dažādu sūdzību gadījumos.

Ja jums ir sekojoši simptomi –  sirdsklauves, elpas trūkums, svīšana, miglošanās acu priekšā, sarkšana vai bālēšana, nemiers, nespēks, galvassāpes, nestabilitāte, reibonis, sausums mute vai acīs, pastiprināta siekalošanās, biežas caurejas vai citi gremošanas trakta darbības traucējumi, svara zudums, sāpes vēderā, urinācijas vai seksuālās funkcijas traucējumi, kurus nevar izskaidrot ar citu slimību, veiciet autonomās nervu sistēmas stāvokļa pārbaudi.

Biežākās slimības, kuru gadījumos ir autonomās nervu sistēmas darbības traucējumi:
– cukura diabēts,
– aknu slimības,
– autoimūnas vai onkoloģiskas slimības.

Šādus simptomus konstatē arī cilvēkiem ar metaboliem traucējumiem. Tāpēc svarīgi ir veikt autonomās nervu sistēmas testēšanu, lai agrīni varētu uzsākt nepieciešamo ārstēšanu, uzlabojot jūsu dzīves kvalitāti un slimības prognozi.

GK Neiroklīnikā iespējams veikt autonomās nervu sistēmas izmeklēšanu ar mūsdienīgu aparatūru. Testēšana ir vienkārša, nesāpīga, nav invazīva un parasti ilgst 20 – 30 minūtes. Pēc izmeklējama slēdziena var spriest par simpatiskās un parasimpatiskās nervu sistēmas darbību.

Autonomās (veģetatīvās) nervu sistēmas testēšana
4.8 (95.33%) 30 votes