Asinsvadu ultrasonogrāfija

Sākums / Pakalpojumi / Asinsvadu ultrasonogrāfija

Asinsvadu ultrasonogrāfija

Asinsvadu duplekssonogrāfija

Galvas un kakla asinsvadu ultrasonogrāfija

Miega artēriju dupleks skenēšana ir asinsvadu ultraskaņas izmeklējuma veids, lai novērtētu asins plūsmu galvas un kakla artērijās. Kaklā ir divas kopējās miega artērijas, kuras sadalās iekšējā un ārējā miega artērijā. Miega artēriju dupleks skenēšana nav invazīva procedūra. Termins “dupleks” nozīmē to, ka tiek izmantota divu veidi ultraskaņa – Doplera un B – mode.

Ultrasonogrāfija? Pieraksties GK Neiroklīnikā

Izmeklējuma iemesli

  • Miega artērijas dupleks skenēšana tiek izmantota, lai novērtētu asinsvada sieniņas biezumu un iespējamo sašaurinājumu (stenozi). Aterosklerotiskās pangas, stenoze vai trombs var izraisīt asinsplūsmas tarucējumus artērijās. Ja miega artēriju asinsplūsma ir traucēta, var būt sekojoši simptomi: reibonis, galvassāpes, īslaicīgs aklums vienā acī, apjukums, miegainība, un/vai īslaicīgas epizodes ar runas traucējumiem, kustību vai jušanas traucējumi. Šie simptomi var būt agrīnās brīdinājuma pazīmes par iespējamu insulta attīstību.
  • Lai izvērtētu iepriekš veiktās asinplūsmas atjaunošanas procedūras (angioplastija, endarterektomija).
  • Lai novērtētu miega artēriju asins plūsmu pirms lielām sirds un asinsvadu ķirurģiskām procedūrām, piemēram, koronāro artēriju šuntēšanas vai sirds vārstuļu operācijas.
  • Lai diagnosticētu asinsvadu sieniņas disekciju (asinsvadu sieniņas slāņu atdalīšanos).

Izmeklējuma risks

Izmeklējums ir neinvazīvs un nesāpīgs. Asinsvadu  ultrasonogrāfija tiek veiktā Rīgā, Brīvības gatvē 410 – GK Neiroklīnika.

Pirms izmeklējuma

Parasti iepriekšēja sagatavošanās nav nepieciešama.

Ultrasonogrāfija – Izmeklējuma laikā

Jums tiks lūgts noņemt rotaslietas, kuras varētu traucēt skenēšanai, kā arī atbrīvot no drēbēm kakla zonu un apgulties uz izmeklējuma galda.

Tiks pielietots speciāls gēls uz ādas, lai nodrošinātu labāku ultraskaņas vadāmību audos. Zonde tiks novietota uz ādas un notiks sekojoša artēriju izmeklēšana.

Pēc izmeklējuma

Lai gan miega artērijas dupleks skenēšanas izmeklējums neizraisa sāpes, ilgstoša gulēšana uz izmeklējuma galda atsevišķos gadījumos var radīt nelielu diskomfortu. Pēc izmeklējuma nav nepieciešams ievērot noteiktu režīmu.

Ultrasonogrāfija Rīgā, Brīvības gatvē 410. Augsti kvalificētu speciālistu konsultācijas un izmeklējumi.

Save

Save

Asinsvadu ultrasonogrāfija
4.7 (94.48%) 29 votes