Neiroimunoloģiskās un neiroģenētiskās analīzes

Sākums / Neiroimunoloģiskās un neiroģenētiskās analīzes

Analīzes autoimūno un onkoloģisko saslimšanu diagnosticēšanai GK NEIROKLĪNIKĀ

Imunitāte ir iedzimta – pateicoties ģenētiski noteiktai neuzņēmībai vai iegūta, kas izveidojas dzīves laikā pēc dabiskas vai mākslīgi izraisītas saskares (vakcinējoties) ar noteiktiem slimību izraisītājiem.
Imūnsistēma dod mums iespēju dzīvot un izdzīvot šai pasaulē, jebkuros ekstremālos apstākļos pasargājot organismu no visa svešā un bīstamā (baktērijas, vīrusi, sēnītes, parazīti, stresi, radiācija, medikamentu nesistemātiska lietošana un citi faktori).
Imūnsistēmas daudzskaitlīgo faktoru uzdevums ir aizsargāt organismu no jebkuras agresijas, neatkarīgi no to izcelsmes.
Imunitāti neraksturo kāds atsevišķs rādītājs, tā ir tik komplicēta, ka nepietiek zināt viena vai cita veida imūno šūnu daudzumu. Ja šīs labās, organismu aizsargājošās šūnas – leikocīti un limfocīti – sāk vairoties nekontrolēti, var rasties limfas vai asins šūnu vēzis.

Neiroimunoloģiskās un neiroģenētiskās analīzes
Normā cilvēka imūnsistēma atšķir savas struktūras no svešām.
Dažkārt imūnsistēmas sarežģītais mehānisms iziet no ierindas un tā darbojas pārspīlēti, neatbilstoši, nevis aizsargājot, bet izraisot alerģisku reakciju. Vai arī reaģē kļūdaini un producē antivielas, kas uzbrūk paša organisma normāliem audiem.
Autoimūnās patoloģijas ir slimības, kuru patoģenēzē limfocīti, kas inducē destrukcijas mehānismu, atpazīst tieši paša organisma šūnu membrānas vai starpšūnu vielas natīvās molekulas un iniciē imūnu iekaisumu.
Lai diagnosticētu autoimūnu patoloģiju, nepieciešams pierādīt pret cilvēka paša organisma komponentiem vērstu humorālu vai šūnu imūnreaktivitāti.
Jebkurai autoimūnai slimībai ir raksturīgs ilgstoša, hroniska norise ar remisijas un saasinājuma periodiem, līdzīgi kā pacientiem ar hroniskām infekciju slimībām.

GK NEIROKLĪNIKA sadarbojas ar vadošajām laboratorijām Vācijā, Anglijā un Igaunijā, kas ļauj veikt ļoti plaša spektra imunoloģiskās analīzes, tādējādi var noteikt specifiskas onkoneirālās antivielas un virsmas receptoru antivielas, saņemt atbildi ļoti īsā laika periodā un saskaņā ar pacienta analīžu rezultātiem, tiek sniegtas ārsta rekomendācijas.

Šīs analīzes – onkoneirālās antivielas un virsmas receptoru antivielas – nosaka dažādu onkoloģisko un autoimūnu nervu sistēmas saslimšanu gadījumā, piemēram:

– Dažādas lokalizācijas audzēju;
– Autoimūnu polineiropātiju;
– Autonomās nervu sistēmas slimību;
– Miastēnijas;
– Autoimūnu encefalītu/meningītu;
– Demielinizējošas saslimšanas;
– Neprecizētas ģenēzes centrālās un perifērās nervu sistēmas slimību gadījumā.

Ģenētiskās analīzes

Par ģenētiskām analīzēm sauc izmeklējumus, kas tiek veikti, lai noteiktu iespējamo saslimstību ar kādu no slimībām, ko izraisa izmaiņas gēnos.

GK NEIROKLĪNIKA sadarbojas arī ar ģenētiskām laboratorijām Igaunijā un Vācijā, kas ļauj pacientiem veikt ļoti plaša spektra ģenētiskās analīzes gan kādas konkrētas nervu sistēmas ģenētiskas saslimšanas gadījumā, gan arī pilnīgi veseliem cilvēkiem biežāko sastopamo mutāciju izslēgšanai.

Ģenētiski determinētas varbūt gan centrālās nervu sistēmas, gan perifērās nervu sistēmas slimības:

– Polineiropātijas;
– Līdzsvara – koordinācijas traucējumi;
– Slimības, kuras ietekmē pacienta muskulatūras spēku;
– Muskuļu slimības;
– Slimības saistītas ar pacienta atmiņu un uzvedību;
– Epilepsija;
– Galvassāpes;
– Insults.

GK NEIROKLĪNKĀ piedāvājam testus veikt ātri, lai diagnoze un slimības risks tiktu noteikti agrīni.
Pamatmetode ir balstīta uz sekvenču noteikšanas pieeju, tai skaitā jaunākās paaudzes sekvenēšanu, kas slimības mutācijas un izmaiņas gēnos ļauj atklāt precīzi un ar augstu ticamības pakāpi.

GK NEIROKLĪNIKĀ arī iespējams veikt analīzes Fabrī vai Pompes slimību aizdomu gadījumā (tās ir iedzimtas slimības ar sekojošiem simptomiem vai izpausmēm- muskulatūras nespēks, elpošanas grūtības, insults, polineiropātija, nieru mazspēja, īpaši gadījumos, ja slimo gados jauni cilvēki).

Pieteikties analīžu veikšanai varat, rakstot e – pastu: info@gkneiroklīnika.lv, mājaslapā www.gkneiroklinika.lv, zvanot pa tālr. +371 67 745 557; 67 745 111 vai +371 20 628 977.

Neiroimunoloģiskās un neiroģenētiskās analīzes
5 (100%) 1 vote