Internists

Sākums / Internists

Internists – Konsultācijas un Izmeklējumi Rīgā

Internists Rīgā - Internista konsultācijas un izmeklējumi

Internists palīdzēs pie dažādām slimībām

Ir sūdzības par veselību, bet nezināt, pie kā īsti griezties, jo kaites ir vairākas? Internists iedziļināsies Jūsu problēmās un darīs visu, lai tiktu palīdzēts organismam kā veselumam, vērā ņemot visus veselības aspektus.

Internists ir dakteris, kas cilvēka veselību uzlūko kopumā un palīdz diagnosticēt, kā arī novērst dažādas iekšķīgās slimības, tostarp sirds un asinsvadu, kuņģa un zarnu trakta, elpošanas, urīnizvadceļu un endokrīnās sistēmas kaites, un to radītās sekas. Viņš īpaši iedziļināsies situācijās, kad pacientam vienlaicīgi ir vairākas veselības problēmas, piemēram, cukura diabēts un nieru mazspēja. Internists ne tikai ieteiks labāko ārstēšanos un sekos līdzi tās gaitai, bet arī piedāvās konsultācijas par veselīgu dzīvesveidu, uztura paradumiem un to korekciju, kā arī kaitīgo ieradumu ietekmi uz veselību un to novēršanas iespējām.

Ja Jums kādu veselības problēmu dēļ plānota ķirurģiska iejaukšanās, protams, tas rada nedrošību un bažas, īpaši jau situācijā, kad veselība ir novājināta un bez slimības, kuras dēļ paredzēta operācija, sirgstat vēl ar kādu kaiti. Internists labāk palīdzēs sagatavoties operācijai. Viņš nozīmēs izmeklējumus un noteiks tādu ārstniecisko kursu, kāds nepieciešams, lai organisms ķirurģisko iejaukšanos vislabāk panestu un atveseļošanās notiktu bez komplikācijām.

Lai noteiktu precīzu diagnozi un līdz ar to arī sniegtu optimālu palīdzību, internists sadarbojas ar zinošiem kolēģiem saistītās nozarēs un talkā ņem arī dažādu medicīnisko izmeklējumu datus.

Internists atbilstoši sava darba specifikai – cilvēka veselības problēmu uzlūkošanai kopsakarībās – sadarbosies ar atzītiem speciālistiem dažādās medicīnas nozarēs, tostarp endokrinologiem, kardiologiem, pulmonologiem, gastroenterologiem,
reimatologiem un citiem ārstiem.

Lai noteiktu precīzu diagnozi, internists talkā ņems vispārzināmās medicīnas izmeklēšanas metodes – nozīmēs gan laboratoriskos, gan endoskopiskos izmeklējumus, funkcionālo, staru diagnostiku, gan arī citus izmeklējumus atkarībā no saslimšanas un saskaņā ar jaunākajiem pētnieciskajiem datiem nozarē.

Kādos gadījumos vērsties pēc palīdzības pie internista?

Ja arī nekad agrāk neesat vērsušies pēc palīdzības pie internista, nav pamata bažām, ka viņš Jūsu vizīti varētu uzskatīt par lieku vai ka Jūsu gadījums nav šā speciālista pārziņā. Visas iekšķīgās kaites, īpaši vairāku vienlaicīga pastāvēšana, ir nopietns pamats vizītei pie ārsta.

Internista kabineta durvis droši varat vērt pie dažādām sūdzībām –

  • ja Jums ir sāpes krūtīs, elpas trūkums, sirdsklauves, pārsitieni vai citi simptomi, kas var liecināt par sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanu;
  • ja Jums ilgākā periodā ir paaugstināts asinsspiediens;
  • ja ir konstatēts, ka Jums ir paaugstināts holesterīna līmenis asinīs;
  • ja Jums ir paaugstināta temperatūra, klepus, iesnas, smakšanas sajūta, elpas trūkums, trokšņi plaušās un citi elpvadu iekaisuma un saaukstēšanās simptomi;
  • ja Jums ir konstatēts paaugstināts glikozes līmenis asinīs;
  • ja Jums ir sāpes nieru apvidū, sūdzības par biežu vai sāpīgu urināciju, tostarp abas sūdzības vienlaikus, vai citi simptomi, kas var liecināt par urīnizvadceļu sistēmas traucējumiem.

Ko labāk izvēlēties – internistu vai ģimenes ārstu?

Atbildi uz šo jautājumu vislabāk zināt Jūs pats. Tas lielā mērā atkarīgs no Jūsu līdzšinējās sadarbības ar ģimenes ārstu – no tā, cik sekmīga izrādījusies viņa palīdzība, vai ir jūtami uzlabojumi, kāda ir viņa noslodze. Internista palīdzība īpaši vēlama gadījumā, ja ar ģimenes ārsta spēkiem vien nav izdevies situāciju būtiski uzlabot, ja nomoka vairākas slimības un nepieciešama kompleksa pieeja, kas, protams, ir pa spēkam arī ģimenes ārstam, bet ne reti dzīvē ir situācijas, kad vairāku speciālistu uzklausīšana var sniegt labāku rezultātu un ļaut pamanīt aspektus, kas līdz šim pilnībā netika ņemti vērā.

Mūsu klīnikā strādā internisti ar rūpīgā darbā gūtu pieredzi un zināšanām, kuras viņi nemitīgi papildina pie nozarē zinošākajiem speciālistiem gan Latvijā, gan pasaulē. Viņi sadarbojas ar labākajiem iekšķīgo slimību speciālistiem un vajadzības gadījumā norīkos uz papildu izmeklējumiem.

Iespējams labākais internists RīgāGK Neiroklīnika

Internists
5 (99.44%) 36 votes