Galvas impulsa tests

Sākums / Galvas impulsa tests

Galvas impulsa tests

 

Reibonis ir viena no biežākajām sūdzībām kādēļ cilvēki apmeklē neirologu. Lai neirologs spētu nozīmēt efektīgāko reiboņa ārstēšanu, svarīgākais ir diagnosticēt, kādu struktūru bojājums izraisa reiboni.

Jaunākie pētījumu rezultāti liecina, ka līdz pat 70 % gadījumu reiboņa iemesls ir saistīts ar iekšējās auss patoloģiju. Pārējie 30% var būt saistīti ar neiroloģiskām, sirds un asinsvadu sistēmas un citām saslimšanām.

Tādēļ GK Neiroklīnikas Reiboņa kabinetā strādā ne tikai pieredzējuši neirologi, bet arī neiroLOR speciālists jeb ausu – deguna – kakla ārsts, kurš sadarbojoties ar neirologiem, ievērojami atvieglo ceļu līdz diagnozei.

Šobrīd GK Neiroklīnikā iespējams konstatēt vai pacienta problēma ir neiroloģiska (insults, audzējs u.c.), vai saistīta ar iekšējās auss patoloģiju, veicot speciālu video galvas impulsa testu.

Video galvas impulsa tests ir vienīgā izmeklējuma metode Baltijas valstīs, ar kuras palīdzību iespējams diferencēt reiboņa veidu.

Ar šo testu var vienkārši, ātri un neinvazīvi noteikt reiboņa cēloni un uzsākt ārstēšanu.

Video galvas impulsa testa metodes priekšrocība neapšaubāmi ir diagnozes noteikšanas precizitāte. Tests objektīvi izvērtē vestibulāri – okulāro refleksu – respektīvi, apstiprina vai noliedz vestibulārā aparāta (iekšējās auss) deficītu.

Izmeklējums ir nekaitīgs (bez apstarošanas), neinvazīvs (saudzīgs), veicams ātri un vienkārši.

Pareizi noteikta diagnoze aiztaupa izmaksas par izmeklējumiem, kuri, iespējams nemaz nav nepieciešami, kā arī norāda uz precīzāko ārstēšanas taktiku. Var izrādīties, ka medikamentoza ārstēšana nemaz nav nepieciešama, bet pilnīgi pietiek ar neirologa norādītiem vestibulāriem vingrinājumiem vai pacienta izglītošanu – kas būtu jāzina un jāņem vērā, lai justos labi.

 

Galvas impulsa tests
5 (100%) 2 votes