Ehokardiogrāfija

Sākums / Ehokardiogrāfija

EHOKARDIOGRĀFIJA GK NEIROKLĪNIKĀ

Lai veiktu ehokardiogrāfiju nepieciešamas speciāla ultraskaņas iekārta – ehokardiogrāfs ar atbilstošu programnodrošinājumu un atbilstošām sektorālām zondēm.

GK NEIROKLĪNIKĀ pieejams visjaunākās paaudzes premium līmeņa sirds asinsvadu krāsu kodētais ultraskaņas aparāts PHILIPS.
Ārstu un pacientu ieguvums ir iespēja veikt sirds vizualiāciju un 3D rekonstrukciju par 30 % labāk nekā standarta ehokardiogrāfijā, sniedzot iespēju ārstam precīzāk ieraudzīt un novērtēt patoloģiju.

EHOKARDIOGRĀFIJA (sirds ultrasonogrāfija) jeb EHO ir neinvazīva izmeklēšana ar ultraskaņas palīdzību.

Šis izmeklējums ļauj noteikt sirds anatomisko struktūru, kambaru un priekškambaru izmērus, to saraušanās spēju, sirds sieniņu biezumu, rētu vai trombu esamību pēc sirds miokarda infarkta, izvērtēt sirds vārstuļu stāvokli un to funkciju, kā arī sirds muskuļa funkcionālo stāvokli. Tieši ehokardiogrāfija palīdz ieraudzīt tās anomālijas, kas pacientam ir bīstamas, bet ilgstoši neizraisa nekādas sūdzības. Ar ehokardiogrāfijas izmeklēšanas metodi varam diagnosticēt sirds mazspējas pakāpi, noteikt sirds sistolisko un diastolisko funkciju, kā arī atklāt paaugstinātā asinsspiediena cēloni un izslēgt kardiomiopātijas iespējamību pēc pārslimotas vīrusa infekcijas.

Metode ir neinvazīva un pilnīgi nekaitīga pacientam. To var veikt arī bērniem un grūtniecēm.

Sirds un asinsvadu slimības ir nozīmīga sabiedrības veselības problēma. Biežāk sastopamās sirds un asinsvadu slimības pakāpeniski attīstās vairāku gadu laikā, līdz ar to ir jāpievērš uzmanība simptomiem, kuri var savlaicīgi brīdināt par slimības attīstību. Viens no pirmajiem izmeklējumiem uz ko ārsts var nosūtīt ir ehokardiogrāfija – sirds morfoloģisko izmaiņu un mehāniskās darbības izmeklēšanas un diagnostikas metode.

Ehokardiogrāfijas izmeklējuma veikšana ir lietderīga, ja jums ir:
– neskaidras izcelsmes ģīboņi,
– sūdzības par sirdsdarbības ritma traucējumiem,
– sāpes sirds apvidū,
– paaugstināts arteriālais spiediens,
– elpas trūkums,
– pacientiem ar cukura diabētu
– paaugstināts holesterīna līmenis,
– vēlme pārliecināties par savas sirds veselību,
– sirds muskuļa vai vārstuļu slimības ģimenē,
– iedzimtas sirdskaites,
– aritmija vai pārmaiņas elektrokardiogrammā,
– pēc sirds vārstuļu protezēšanas un sistēmiskās saslimšanas (reimatisma, sklerodermijas, sistēmas sarkanās vilkēdes).

Kā notiek ehokardiogrāfijas izmeklējums?

Izmeklēšanas laikā pacients guļ pārmaiņus uz muguras vai kreisā sāna. Ultraskaņas zondi novieto uz krūšu kurvja sirds lokalizācijas zonā, lai izmeklētu sirdi dažādās pozīcijās, nodrošinot pieeju dažādu sirds dobumu vizializāciju gareniskā un šķērsvirzienā. Ehokardiogrāfijā var noteikt asins plūsmas ātrumu un virzienu.
Sirds pārbaudes laikā Jums tiks lūgts atbrīvot no drēbēm krūšu kurvi. Jums būs jāapgulstas uz kušetes, speciālists uzliks gēlu uz ādas, lai nodrošinātu labāku ultraskaņas vadīšanu audos.
Ehokardiogrāfija ir nesāpīga un nekaitīga izmeklēšanas metode (neizstaro radiāciju). Izmeklējums ilgst 15 – 20 minūtes.
Lai veiktu šo sirds pārbaudi nav nepieciešama speciāla sagatavošanās.

Pieteikties izmeklējumam varat, rakstot e – pastu: info@gkneiroklīnika.lv, mājaslapā www.gkneiroklinika.lv, zvanot pa tālr. +371 67 745 557; 67 745 111 vai +371 20 628 977.

Ehokardiogrāfija
5 (100%) 1 vote