24 h asinsspiediena monitorēšana

Sākums / 24 h asinsspiediena monitorēšana

GK Neiroklīnika piedāvā 24 stundu asinsspiediena monitorēšanu ar ASV kompānijas SunTech aparātu.

 

Šo metodi izmanto, lai konstatētu asinsspiediena svārstības diennakts laikā.
Arteriālas hipertensijas diagnoze mūsdienās sastopama arvien biežāk. Diemžēl arī gados jauniem pacientiem bieži mēdz būt paaugstināts asinsspiediens.

Normāli cilvēkam asinsspiediens mainās atkarībā no fiziskas slodzes – slodzes laikā asinsspiediens pieaug. Taču cilvēkiem mēdz būt pastāvīgi palielināts vai mainīgi palielināts asinsspiediens neatkarīgi no slodzes.
Jāatzīmē arī grūtnieces, kurām nereti konstatē arteriālu hipertensiju. Grūtniecības laikā ir īpaši svarīgi uzturēt normālu asinsspiedienu.

Pētījumos ir pierādīts, ka ilgstoši neārstēts asinsspiediens var novest pie hroniskas sirds mazspējas, insulta vai citu orgānu bojājuma, kas attīstās kā komplikācija.
Lai savlaicīgi konstatētu palielinātu asinsspiedienu, vēlams regulāri apmeklēt savu ģimenes ārstu, kurš aizdomu gadījumā par arteriālu hipertensiju, pacientu nosūta veikt papildus izmeklējumus.
Paaugstinātam asinsspiedienam ir vairāki iemesli. Lai tos noteiktu pēc iespējas precīzāk un tādējādi nodrošinātu visefektīvāko ārstēšanu, ārsts kā papildu diagnostikas metodi var nozīmēt asinsspiediena monitorēšanu diennakti.
Par paaugstinātu asinsspiedienu jeb arteriālo hipertensiju var liecināt galvassāpes, reiboņi, nespēks, grūtības koncentrēties, vemšana, samaņas zudums.

Asinsspiediena 24 stundu monotorēšanu ieteicams veikt:
– ja asinsspiediens ir pastāvīgi palielināts vai mainīgi palielināts neatkarīgi no fiziskās slodzes;
– ja ir neskaidri arteriālās hipertensijas iemesli;
– ja ir regulāras asinsspiediena svārstības;
– ja arteriālā hipertensija konstatēta grūtniecības laikā;
– periodiskas vai pastāvīgas sāpes sirds rajonā;
– neskaidra iemesla reiboņi un bezsamaņas epizodes;
– vājums no rītiem vai pastiprināta nogurdināmība dienas laikā;
– elpas trūkums;
– sirds pārsitieni fiziskas vai emocionālas slodzes laikā;
– ja nepieciešams novērot medikamentu iedarbību uz asinsspiediena izmaiņām;
– ja vēlaties profilaktiski pārbaudīties.

Diagnostikas principi:
– Diennakts asinsspiediena monitorēšanas metode ir vienkārša un droša procedūra, un neprasa īpašu gatavošanos.
– Uz rokas augšdelma tiek uzlikta manšete asinsspiediena mērīšanai un aparāts 24 stundu garumā periodiski veic asinsspiediena mērījumus uz rokas augšdelma. Tas viss tiek piesaistīts pie pārnēsājamas ierakstošās ierīces.
– Metodes priekšrocība ir tāda, ka izmeklēšana tiek veikta parastos ikdienas sadzīves apstākļos, ieskaitot fizisko slodzi, emocionālo stresu un miera stāvokli.
– Ierīci parasti noņem pēc 24 stundām un veic iegūto datu apstrādi. Tālāk ārsts analizē pierakstu, kā rezultātā izdara slēdzienu.
Ierobežojumi:
– Ierobežojumu izmeklējuma veikšanai nav.
Sagatavošanās procedūrai:
– Procedūra neprasa speciālu sagatavošanos.

Ilgstoši paaugstināts asinsspiediens gandrīz visos orgānos var izraisīt nopietnas izmaiņas, radot apdraudējumu cilvēka veselībai un dzīvībai, tādēļ ilgtermiņa asinsspiediena monitorēšana ir ļoti nozīmīgs izmeklējums.

24 h asinsspiediena monitorēšana
5 (100%) 3 votes